Kdy?

18. 1. - 21. 1. 2024: mezinárodní běh
25. 1. - 28. 1. 2024: mezinárodní běh
8 .2. - 11. 2. 2024: český běh
15. 2. - 18. 2. 2024: český běh

V případě českého běhu je potřeba být na místě v 19:30, detaily ohledně mezinárodního běhu na vlastním webu legion.rolling.cz

Registrační formulář

Všechny postavy ve hře jsou muži nebo ženy. Každý hráč či hráčka si může vybrat, jaký gender postavy chce hrát.

Registrace na české běhy pro rok 2023 již skončila, ale můžete se přihlásit jako náhradník/náhradnice:
Registrační formulář

Při vyplňování formuláře se můžete inspirovat zátišími jednotlivých postav. Naleznete je >>zde<<

Pokud byste si chtěli zahrát krátkodobé role nebo nám jakoliv pomoct s uváděnim, tak se prosím přihlašte zde pro české běhy nebo zde pro běhy mezinárodní.

Kde?

Hra se bude odehrávat v Železném brodě a okolí.

Za kolik?

Základní cena hry je pro český běh 4000 Kč. Tato cena zahrnuje kompletní herní materiály (postava, deník), kostýmy, rekvizity a jídlo. Hráč si zajišťuje pouze boty, spodní prádlo a výbavu na spaní.

V ceně je zahrnut vratný poplatek 400 Kč, který slouží pro pokrytí nákladů na úklid. V případě, že nám pomůžete na místě s úklidem v neděli po hře, bude vám kauce vyplacena zpět na účet.

Slevu na hru je možné získat účastí na pomocných pracích. Jedná se jak o práci na místě (stavba kulis, úklidové práce atd.), tak pestrou škálu prací doma (příprava rekvizit, pomoc s logistikou a tak dále), nebojte se nám ozvat a můžeme se domluvit.

Storno podmínky

Po termínu zaplacení je storno poplatek 10% uhrazeného účastnického poplatku. Při odhlášení měsíc před hrou je storno poplatek 50% uhrazeného účastnického poplatku, při stornu 14 dní před hrou 100% uhrazeného účastnického poplatku.

Pokud je na odhlášené místo nalezen platící účastník, lze vrátit i částku převyšující storno poplatek, maximálně však do výše 90% uhrazeného účastnického poplatku. Při stornu 50% se jedná o částku uhrazenou novým účastníkem, která převyšuje 50% uhrazeného poplatku původním účastníkem (do výše 90% uhrazeného účastnického poplatku). Při stornu 100% se jedná o částku uhrazenou novým účastníkem (do výše 90% uhrazeného účastnického poplatku).

Omezení

Kromě fyzické náročnosti hry se organizátoři rozhodli určit dvě důležité podmínky pro přihlášení na hru. Hráč, který se hlásí musí být plnoletý. V případě dam není možné hru hrát během těhotenství. Děkujeme za pochopení.HARMONOGRAM

 • 22. 6. 2023:
 • Začátek registrací
 • 6. 7. 2023:
 • Konec prvního intervalu registrací
 • 18 .1. - 21. 1. 2024:
 • mezinárodní běh
 • 25. 1. - 28. 1. 2024:
 • mezinárodní běh
 • 8. 2. - 11. 2. 2024:
 • český běh
 • 15. 2. - 18. 2. 2024:
 • český běh

Jak se přihlásit?

Registrace na hru proběhne formou dotazníku, ve kterém zjistíme jak vaše preference o hře, tak různá vaše omezení. Na základě svých dotazníků obdržíte detailní popisy čtyř postav, které seřadíte podle vašeho zájmu. Na základě těchto informací rozdělíme postavy.

Jaké informace o mě budete chtít?

Dotazník se skládá ze šesti částí.

První část se věnuje základním formalitám: jméno, kontakt a jaký běh chcete hrát.

V druhé části dotazníku zjišťujeme vaše preference ohledně herní náplně. Budete tak moc říct, jak moc je pro vás důležitá romantika, akce nebo třeba velení.

Třetí část dotazníku se věnuje morálce a ideologiím: jak se k nim vztahuješ ty a jak by se k nim měla vztahovat tvá postava

Čtvrtá část dotazníku je dobrovolná a zaměřená na tvůj vztah a postoje k historii dané doby. Budeme se tě například ptát na tobě sympatickou a nesympatickou osobnost. Vyplnění této části není povinné!

Pátá část dotazníku pracuje se zátišími. Každá postava má své zpracované zátiší, které prozrazuje něco o jejich tématech, náladě a tak podobně. Tvým úkolem bude popsat, která zátiší tě přitahují a která odpuzují - a proč. Pozor! To, že se ti líbí nějaké zátiší ještě není automaticky důvod, abys našel tu danou postavu v předvýběru. Může se stát, že usoudíme že prvky které se ti na ní zdají zajímavé najdeš pro tebe vhodněji jinde.

Těchto pět částí vyplní každý, kdo se na hru přihlásí. Pokud ti účast potvrdíme, pořádáme tě ještě o vyplnění dalších dvou dotazníků.

Jeden z nich se týká potravinových diet a stravovacích preferencí (jídlo nabízíme běžně v klasické a vegetariánské variantě, dále vycházíme vstříc všem zdravotním alergiím). V tomto dotazníku budeme také chtít znát tvé míry, abychom ti mohli připravit kostým.

Poslední dotazník je specifický - je totiž tajný a přístup k němu mají jen Míša Hrabáková a Míša Portychová.

Budeme se ptát na tvoje fyzické i psychické zvláštní potřeby a případné problematické body, abychom ti mohli připravit hru tak, aby ses jim vyhl. V této části také budeš mít prostor napsat s kým třeba hrát rozhodně nechceš, čemu by ses rád vyhl obecně a nějaký tajný vzkaz pro organizátory. Důležité je vědět, že pokud se na to necítíš, nemusíš v této části nic vyplnit - přesto potřebujeme, aby každý dotazník odeslal, i kdyby zcela prázdný. Nechceme z tebe páčit tvá tajemství, chceme ti nabídnout možnost vyhnout se nepříjemnostem.

Jak je řešena na hře otázka genderu?

Možnost “crossgenderu” na některých hrách umožňuje, že nezáleží na pohlaví hráče, ale můžete hrát jakoukoliv roli, včetně té s jiným pohlavím (tedy, např. muž může hrát ženskou postavu a obráceně). Všechny postavy ve hře jsou muži nebo ženy. Každý hráč či hráčka si může vybrat, jaký gender postavy chce hrát.

Fyzický základ

Hra je lehce fyzicky náročná: obsahuje pochod v zimě a v terénu. Bohužel proto není vhodná pro osoby se sníženou pohyblivostí. Pokud si nejste jistí, zda byste hru zvládli, kontaktujte nás na legie@rolling.cz.

Celkem se za hru ujde něco kolem 27 kilometrů s tím, že největší zátěž v kuse jsou kilometry čtyři.

Čtvrteční a sobotní noc hráči stráví v mimoherním ubytování.

Zajištěno bude spaní pod střechou v částečně vytápěných místnostech, pravidelné teplé jídlo a mnoho zastávek. Jídlo nebude luxusní, ale bude ho dost. Jsme schopni pořešit diety a intolerance.

Počasí - bývá zima, ale ne nesnesitelná, stačí se dobře připravit a být připraven na nepohodlí s mrazem spojené. Pro nemrazivý běh je zcela v pořádku vzít si pod uniformu různé outdoorové moderní teplé vrstvy.

V průběhu hry budete manipulovat s akustickými zbraněmi. Na toto téma proběhne detailní bezpečnostní a manipulační cvičení. Celá věc může být problematická jen pokud trpíte např. panickým strachem ze střelby.

Bezpečnost

Bezpečnost je pro nás velmi důležitá. Na hře zajišťujeme jak fyzickou bezpečnost hráčů (pomocí instruktáží, příprav a přítomnosti školených zdravotníků), tak i psychickou bezpečnost hráčů. V průběhu workshopů si ukážeme základní techniky zvládání problémů, se kterými máme zkušenost. V průběhu celé hry a po ní vám budou k dispozici konzultanti, kteří prošli kurzem psychologické první pomoci na larpu, dlouhodobě se věnují stabilizaci nepříjemné situace na larpu a pomůžou vám překonat nejhorší.

Je pro nás velmi důležité, aby pro vás hra byla intenzivním zážitkem, ze kterého si odvezete řadu zkušeností, ne zranění.

Sledujte aktuality na FACEBOOKU