kontakt

Kontaktní email na veškeré dotazy: legie@rolling.cz

Bankovní spojení: 2300500209/2010 - Fio banka

 • Rolling, spolek pro rozvoj zážitkových vzdělávacích her
 • Fučíkova 283
 • 411 55 Terezín
 • IČ: 02296802

AUTOŘI

Rolling

Rolling, spolek pro rozvoj zážitkových vzdělávacích her, je nezisková organizace tvořená nadšenými lidmi s dlouholetými zkušenostmi z oblasti pedagogiky, zážit­kových projektů a občanského vzdělávání. Zajišťuje celou tvorbu akce a její vnější komunikaci.

Slaven Elčić

Profesionální byrokrat a účetní s právnickým a marketingovým zázemím, který se věnuje larpům od roku 2006. Na akci zajišťuje věci, které nikoho jiného nebaví, smysl bytí vidí v papírování a nebojí se úřadů a soudů, proto je taky jeden ze spoluzakladatelů Rolling. Vytváří tabulky a formuláře a potom s nimi obtěžuje hráče i spoluorganizátory. Na larpech má rád složité příběhy.

Ondřej Hartvich

Larpům se věnuje jako hráč od roku 2009. Organizačně a autorsky se pak podílel na Oboře 2P915, Bezčasí a De la Bête. Larpy by podle něj měly přinášet ostatním nejen úžasné zážitky a vzpomínky na zajímavá osobní dramata, ale hlavně příběhy, na které budou dlouho vzpomínat.

Lucie Chlumská

Vystudovala psychologii a již několik let pracuje jako personalistka. Larpům se věnuje sice jen čtyři roky, ale o to intenzivněji. Nejvíce se oblíbila komorní a delší dramatické larpy. Mezi její autorská díla patří například komorní larpy Sanatorium, L-world a Příběhy hříchu (s Terezou Královou) či víkendové hry Přechod a městská Budečská kniha. S částí týmu se podílela na tvorbě výpravné dramatické hry De la Bête. Je členkou Rollingu. Na larpech miluje velké i malé příběhy, které mohou otvírat nové obzory.

Eva Wagner

Hraní larpů se věnuje přibližně sedm let, organizaci pak o něco kratší dobu. Spolupodílela se na larpech Obora 2P915, FK Perseus a De la Bête, kde má na svědomí kostýmy. Na hře Legie je součástí kreativního týmu a zajišťuje kostýmy. Jinak se zajímá se o kreslení, akrobacii a morbidní pohádky.

Petr Urban

Před dvěma lety úspěšně zakončil svá studia na PedF UK rigorózní prací o nadaných dětech a nyní vyučuje anglický jazyk a dějepis na SPŠG Hellichova. Larpům se věnuje přes deset let, převážně pak těm komorním. Mimo larpy pak miluje divadlo snad ve všech formách a jako nadšený amatér už nějakou dobu hraje, píše scénáře a režíruje nebo píše povídky a básničky. Na larpech má rád především silné emoce a velké scény, na které se dlouho vzpomíná.

Madla Urbanová

Larpům se věnuje již deset let a stále ji neomrzely. Za sebou má i svojí autorskou prvotinu Never Let Me Go, kterou připravila společně se svým bratrem. Studuje na Vysoké škole ekonomické a ve volném čase se dále věnuje divadlu, sportu a studiu jazyků. Na larpech má především ráda emoce a poselství, které v sobě hry ukrývají a přivádějí hráče k novým myšlenkám.

Adam Pešta

Jako šéf realizace a produkce stojí za dlouhou řadou larpů, bitev, filmů, divadel, eventů a teambuildingů z komerční i nekomerční sféry. Na akci ho téměř neuvidíte, protože stojí někde v rohu a telefonuje. A tohle dělá už přes deset let. Navíc miluje Rosenthal o.s. a Rolling, protože je založil.

Iva Vávrová

Studuje překladatelství z angličtiny a jazykovědu na FF UK, živí se překládáním a korekturami, mimo jiné i pro různé larpové projekty. Má ráda hry s důrazem na prožitek, silný osobní příběh a dramatické hraní. V rámci projektu Legie: Sibiřský příběh odpovídá svými šedinami za korektury veřejných textů.

David František Wagner

Larpům se věnuje dlouho, věnovat se jim ještě bude. Stejně tak se dlouho věnuje pedagogice (hlavně dějepisu, filozofie a jiných společenských věd) v nejrůznějších podobách - a dlouho se jí věnovat bude. Jeho historická práce se zaměřuje hlavně na problematiku menších církví ve dvacátém století, což není pro Sibiřský příběh nijak relevantní.
Autorsky stojí za více larpy (Porta Rossa, Borograv, De la Bête, I speak only da Truth), velmi důležitá je pro něj původnost, originalita a silné příběhy. Je jedním ze tří zakladatelů Rollingu a vedoucím kreativního týmu.

Ondra Pěnička

Jsem hrdý, že jsem součástí tohoto projektu. Dělám fotky a videa. Vytvořím mentálně a vizuálně vyspělý koncept, který bude co nejlépe sloužit propagaci tohoto projektu. Chci předat lidem co možná nejsyrovější a nejzřetelnější vizuální příběh. Osudy i maličkosti, o kterých se v učebnicích nepíše. Přiblížit lidem válku. Bude to náročný proces, protože nejde o skutečnost, ale vím, že tým organizátorů i hráči se skutečným prožitkům putujících vojáků věnují velmi podrobně. Soudě z hlubokých debat a příprav organizátorů, které jsem měl možnost zažít. Těším se, už cítím vlezlou zimu a konec cesty v nedohlednu.HARMONOGRAM

 • 22. 6. 2023:
 • Začátek registrací
 • 6. 7. 2023:
 • Konec prvního intervalu registrací
 • 18 .1. - 21. 1. 2024:
 • mezinárodní běh
 • 25. 1. - 28. 1. 2024:
 • mezinárodní běh
 • 8. 2. - 11. 2. 2024:
 • český běh
 • 15. 2. - 18. 2. 2024:
 • český běh