Kdy?

11.-14.1.2018: český mrazivý běh
18.-21.1.2018: mezinárodní mrazivý běh
25.-28.1.2018: český mrazivý běh
8.-11.2.2018: český běžný běh
15.-18.2.2018: mezinárodní běžný běh
22.-25.2.2018: český běžný běh

Přihlašování na všech šest běhů bylo zahájeno, první přihlašovací interval bude trvat do 30.6.

Registrační formulář

Přihlašujte se zde: >>> LINK <<<

Při vyplňování formuláře se můžete inspirovat zátišími jednotlivých postav. Naleznete je >>zde<<

Kde?

Hra se odehrává v okolí Rabštejna nad Střelou. Přesné místo kde budete přespávat se dozvíte měsíc před akcí.

Za kolik?

Základní cena hry je pro český běh 2 800 Kč. Tato cena zahrnuje kompletní herní materiály (postava, deník), kostýmy, rekvizity a jídlo. Hráč si zajišťuje pouze boty, spodní prádlo a výbavu na spaní.

Slevu na hru je možné získat účastí na pomocných pracích. Jedná se jak o práci na místě (stavba kulis, úklidové práce atd.), tak pestrou škálu prací doma (příprava rekvizit, pomoc s logistikou a tak dále), nebojte se nám ozvat a můžeme se domluvit.

V případě zájmu je možné podpořit organizátory zakoupením sponzorského balíčku. Vyšším příspěvkem podpoříte naší činnost: vyšší cena se ale nijak nepromítne na vaší hře, castingu rolí a podobně. Základní cena nám hradí hrubé náklady (jídlo, munice, pohonné hmoty, kostýmy) na vaši účast - pokud nic nerozbijete :). Je úplně v pořádku zaplatit základní cenu, nemusíte se cítit jakkoliv provinile. Hru chceme dělat a velmi rádi vás uvidíme!

Storno podmínky

Po termínu zaplacení je storno poplatek 10% uhrazeného účastnického poplatku. Při odhlášení měsíc před hrou je storno poplatek 50% uhrazeného účastnického poplatku, při stornu 14 dní před hrou 100% uhrazeného účastnického poplatku.

Pokud je na odhlášené místo nalezen platící účastník, lze vrátit i částku převyšující storno poplatek, maximálně však do výše 90% uhrazeného účastnického poplatku. Při stornu 50% se jedná o částku uhrazenou novým účastníkem, která převyšuje 50% uhrazeného poplatku původním účastníkem (do výše 90% uhrazeného účastnického poplatku). Při stornu 100% se jedná o částku uhrazenou novým účastníkem (do výše 90% uhrazeného účastnického poplatku).

Omezení

Kromě fyzické náročnosti hry se organizátoři rozhodli určit dvě důležité podmínky pro přihlášení na hru. Hráč, který se hlásí musí být plnoletý. V případě dam není možné hru hrát během těhotenství. Děkujeme za pochopení.

Sponzorské balíčky jsou:

Bratr poručík
3 500 - 5 500 Kč. Na věčnou památku od nás dostanete placatku a vlastní diplom dárce.

Bratr plukovník
6 000 Kč - 12 000 Kč Dostanete diplom, placatku, generálský nůž a hodnostní štítek plukovníka.

Bratr generál
12 500 - 17 500 Kč Dostanete diplom, placatku, nůž, hodnostní štít generálka a naší vlajku. Také vaše jméno zařadíme do seznamu sponzorů.

Tatíček zakladatel
18 000 Kč - ?. Dostanete diplom, placatku, nůž, vlajku a koženou kabelu. Také budete ve všech materiálech zmíněn jako sponzor. S každým Tatíčkem zakladatelem také zkusíme vymyslet co nejvhodnější dárek na tělo.HARMONOGRAM

 • 16.6. 2017:
 • Začátek registrací
 • 30.6. 2017:
 • Konec prvního intervalu registrací
 • 11.-14.1. 2018:
 • Český mrazivý běh
 • 18.-21.1. 2018:
 • Mezinárodní mrazivý běh
 • 25.-28.1. 2018:
 • Český mrazivý běh
 • 8.-11.2. 2018:
 • Český běžný běh
 • 15.-18.2. 2018:
 • Mezinárodní běžný běh
 • 22.-25.2. 2018:
 • Český běžný běh

Jak se přihlásit?

První interval registrace začne 16.6. 2017. První interval potrvá dva týdny - a všechny přihlášky došlé v tomto týdnu pro nás mají stejnou hodnotu.

Registrace na hru proběhne formou dotazníku, ve kterém zjistíme jak vaše preference o hře, tak různá vaše omezení. Na základě svých dotazníků obdržíte detailní popisy tří postav, které seřadíte podle vašeho zájmu. Na základě těchto informací rozdělíme postavy - s tím, že pokud by se na někoho měla dostat postava které dal nejnižší prioritu, zkusíme pro něj najít postavu úplně jinou.

Jaké informace o mě budete chtít?

Dotazník se skládá ze šesti částí.

První část se věnuje základním formalitám: jméno, kontakt, jaký běh chcete hrát, vaše míry kvůli kostýmu a dietární specifika. K těmto informacím bude mít přístup širší okruh pracovníků: typicky kostymérka, lidi z kuchyně atd.

V druhé části dotazníku zjišťujeme vaše preference ohledně herní náplně. Budete tak moc říct jak moc je pro vás důležitá romantika, akce nebo třeba velení.

Třetí část dotazníku se věnuje morálce a ideologiím: jak se k nim vztahuješ ty a jak by se k nim měla vztahovat tvá postava.

Čtvrtá část dotazníku je dobrovolná a zaměřená na tvůj vztah a postoje k historii dané doby. Budeme se tě například ptát na tobě sympatickou a nesympatickou osobnost. Vyplnění této části není povinné!

Pátá část dotazníku pracuje se zátišími. Každá postava má své zpracované zátiší, které prozrazuje něco o jejich tématech, náladě a tak podobně. Tvým úkolem bude popsat, která zátiší tě přitahují a která odpuzují - a proč. Pozor! To, že se ti líbí nějaké zátiší ještě není automaticky důvod, abys našel tu danou postavu v předvýběru. Může se stát, že usoudíme že prvky které se ti na ní zdají zajímavé najdeš pro tebe vhodněji jinde.

Šestá část dotazníku je velmi zvláštní. Je to tajná část, ke které má přístup jen David a Lucie, část, ve které budeme potřebovat tvojí důvěru a snad pomůže to, že jsme zatím nikoho snad nezklamali a data s krátkým odstupem po skončení běhu mažeme. Budeme se ptát na tvoje fyzické i psychické zvláštní potřeby a případné problematické body, abychom ti mohli připravit hru tak aby ses jim vyhl. V této části také budeš mít prostor napsat s kým třeba hrát rozhodně nechceš, čemu by ses rád vyhl obecně a nějaký tajný vzkaz pro organizátory. Důležité je vědět, že pokud se na to necítíš, nemusíš v této části nic vyplnit. Nechceme z tebe páčit tvá tajemství, chceme ti nabídnout možnost vyhnout se nepříjemnostem.

Jak je řešena na hře otázka genderu?

Na českých bězích není crossgender hraní možné.

Fyzický základ

Hra je lehce fyzicky náročná: obsahuje pochod v zimě a v terénu. Bohužel proto není vhodná pro osoby se sníženou pohyblivostí. Pokud si nejste jistí, zda byste hru zvládli, kontaktujte nás na legie@rolling.cz.

Celkem se za hru ujde něco kolem 25 kilometrů s tím, že největší zátěž v kuse jsou kilometry čtyři.

Čtvrteční a sobotní noc hráči stráví v mimoherním ubytování se sprchou.

Zajištěno bude spaní v teple, pravidelné teplé jídlo a mnoho zastávek. Jídlo nebude luxusní, ale bude ho dost, bude teplé, výživné a pravidelně. Jsme schopni pořešit diety a intolerance.

Počasí - bývá zima, ale ne úplně hrozivá, stačí se dobře připravit. Pro nemrazivý běh je zcela v pořádku vzít si pod uniformu různé outdoorové moderní teplé vrstvy.

V průběhu hry budete manipulovat s akustickými zbraněmi. Na toto téma proběhne detailní bezpečnostní a manipulační cvičení. Celá věc může být problematická jen pokud trpíte např. panickým strachem ze střelby.

Bezpečnost

Bezpečnost je pro nás velmi důležitá. Na hře zajišťujeme jak fyzickou bezpečnost hráčů (pomocí instruktáží, příprav a přítomnosti školených zdravotníků), tak i psychickou bezpečnost hráčů. V průběhu workshopů si ukážeme základní techniky zvládání problémů, se kterými máme zkušenost. V průběhu celé hry a po ní vám budou k dispozici David a Lucie, kteří se stabilizaci nepříjemné situace na larpu věnují dlouhodobě a pomůžou vám překonat nejhorší.

Je pro nás velmi důležité, aby pro vás hra byla intenzivním zážitkem, ze kterého si odvezete řadu zkušeností, ne zranění.

Sledujte aktuality na FACEBOOKU